Aktualizacja : 2024-07-18 01:20:24
Waluty wycofane i aktualne Ceny hurtowe
WalutaKupnoSprzedaż
Wycofane franki szwajcarskieWycofane franki szwajcarskieCHF84.27104.4400
Waluty wycofane i aktualne z obiegu Ceny detaliczne
WalutaKupnoSprzedaż
Wycofane franki szwajcarskieWycofane franki szwajcarskieCHF84.06004.4500

Wycofane franki szwajcarskie VIII seria

W naszym kantorze masz możliwość sprzedaży wycofanych z obiegu banknotów ósmej serii franka szwajcarskiego które to banknoty są pokazane na naszej stronie internetowej - to banknoty o nominałach od 10 do 1000 CHF. Przypominamy że te banknoty już nie są używane w Szwajcarii czyli nie są oficjalnym środkiem płatniczym i można wymienić je tylko w banku na nowsze oczywiście odpowiednie formularze i to w konkretnych bankach – natomiast podlegają wymianie w naszym kantorze na nowsze lub na złotówki. Proszę szczególną uwagę wrócić na wygląd banknotów gdyż często są one uważane za aktualnie używane w Szwajcarii jednak łatwo je rozpoznać gdyż na awersach przedstawione są osoby a w najnowszej serii franków szwajcarskich które można też zobaczyć na stronie frank-szwajcarski.pl nie ma żadnych osób. Jaki cel miało wycofanie albo dlaczego owe banknoty zostały wycofane z obiegu można sobie zadać takie pytanie? A więc chodzi o przede wszystkim o to że nie posiadały lep posiadanych wystarczających zabezpieczeń przed fałszowaniem jednak kolejna seria ostatnia która aktualnie jest w obiegu posiada lepsze zabezpieczenia przed fałszerzami i jest te banknoty trudniej podrobić.

A więc co można zrobić gdy mają Państwo owe banknoty - należy skontaktować się naszym pracownikiem telefonicznie dzwoniąc na numer 71 7071 606 lub wysłać maila na adres kontakt@kantorywroclaw.pl lub odwiedzić nasz kantor osobiście gdzie od razu dokonają Państwo wymiany na polskie złote. Z dniem wycofania 8 serii w obiegu została najnowsza 9 seria gdzie na banknotach tematem przewodnim są czas, światło, wiatr, woda, materia, oraz język co ciekawe są to jedyne jako tej pory banknoty szwajcarskiej w których nie ma portretów znanych czy wybitnych osób. Proszę również pamiętać że oprócz ósmej serii która jest oficjalnie wycofanym z obiegu w naszym kantorze prowadzimy skup również szóstej serii franka Szwajcarii banknotów aby sprawdzić informację wystarczy przejść na konkretne zakładkę. Można zapytać a gdzie się podziała 7 seria? Dlaczego nie została wprowadzona do obiegu po wycofaniu VI serii. Prace nad siódmą serią czyli przygotowanie projektu i matryc itd. były robione razem z szóstą serią były to zresztą serie podobne do siebie jednak 7 seria nie została wprowadzona gdyż nie doszło do masowego fałszowania poprzedniej serii a była to tak naprawdę seria przygotowana na taką ewentualność.

Jeżeli nie mieszkają państwo we Wrocławiu posiadamy placówki w innych miejscowościach Katowice Rybnik Racibórz Żory gdzie również kupujemy wycofane banknoty 8 z serii franka szwajcarskiego Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami.

Banknoty
banknot 1000 CHF8 awers seria/rok : 8

Awers banknotu 1000 franków 8-seria.
Na awersie banknotu o największym nominale jest przedstawiony portret historyka sztuki oraz prozaika Jacoba Burckhardta.

banknot 1000 CHF8 rewers seria/rok : 8

Rewers banknotu 1000 franków 8-seria.
Tematem na wersie jest okno Palazzo Strozzi we Florencji zaliczane do jednego z najpiękniejszych z tamtego okresu dodatkowym elementem jest fragment Ołtarza Pergamońskiego a w tle widoczna jest kopuła Panteonu.

banknot 200 CHF8 awers seria/rok : 8

Awers banknotu 200 franków 8-seria.
Na tym banknocie przedstawiono wizerunek szczególnie uzdolnionego i płodnego pisarza XX wieku Charlesa Ferdinanda Ramuza w skład jego pracy wchodziły powieści, poezja i eseje.

banknot 200 CHF8 rewers seria/rok : 8

Rewers banknotu 200 franków 8-seria.
Na rewersie znajduje się obraz szczyt masywu Diablerets w Lavaux.

banknot 100 CHF8 awers seria/rok : 8

Awers banknotu 100 franków 8-seria.
Na awersie przedstawiony jest portret znanego malarza oraz rzeźbiarza Alberto Giacometti uważa się jako prekursor ekspresjonizmu i surrealizmu w rzeźbiarstwie.

banknot 100 CHF8 rewers seria/rok : 8

Rewers banknotu 100 franków 8-seria.
Głownymi elementami na rewerie są popiersie z brązu Lotar II oraz rzeźba Homme Qui Marche.

banknot 50 CHF8 awers seria/rok : 8

Awers banknotu 50 franków 8-seria.
Porter przedstawia wybitną rzeźbiarkę, malarkę oraz projektantkę ubrań Sophie Taeuber-Arp należy do prekursorów sztuki współczesnej w wielu aspektach życia. Kolor awers : zielony i ciemnozielony.

banknot 50 CHF8 rewers seria/rok : 8

Rewers banknotu 50 franków 8-seria.
Na rewersie przedstawiono przykłady abstrakcyjnych (nowoczesnych) dzieł Sophie Täuber-Arp.

banknot 20 CHF8 awers seria/rok : 8

Awers banknotu 20 franków 8-seria.
Kolejna wybitną postacią znajdującą się na portretach 8 serii jest światowej sławy kompozytor muzyki klasycznej Arthur Honegger, tworzył również utwory symfoniczne i operowe ale także muzykę filmową oraz teatralną kolorystyka banknotu czerwona.

banknot 20 CHF8 rewers seria/rok : 8

Rewers banknotu 20 franków 8-seria.
Obraz przedstawia elementy instrumentów i lokomotywy : zawory trąbkowe, koło lokomotywy parowej oraz partytura i klawisze fortepianu.

banknot 10 CHF8 awers seria/rok : 8

Awers banknotu 10 franków 8-seria.
Głównymi kolorami na tym banknocie jest żółty oraz brązowy oraz ich gradient, osobą widniejącą na portrecie jest Charlesa Edouarda Jeannereta znany architekt oraz projektant dużych urbanizacji i aglomeracji. Przejmował się trudną egzystencją ludzi w miejskich aglomeracjach chciał polepszyć ich byt budując jak najbardziej optymalnie łącząc budownictwo mieszkalne z przemysłowym.

banknot 10 CHF8 rewers seria/rok : 8

Rewers banknotu 10 franków 8-seria.
Obraz przedstawia skomplikowany do odgadnięcia plan miasta leżącego w Indiach Czandigarh ciekawe, że wcześniej nad planem tego miasta pracował Polak - jednak dzieła dokończył Le Corbusier.

Kursy walut nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i mogą być interpretowane wyłącznie jako informacja.